stylizacja z sukienka

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na ubrania damskie wykonane z materiałów sztucznych i syntetycznych. Warto wspomnieć również o tym, że coraz więcej producentów oferuje odzież damską ekologiczną, która w całości wykonana jest z materiałów pochodzących z recyklingu.

Niesamowity poliester – co trzeba o nim wiedzieć?

Rekordy popularności biją przede wszystkim ubrania damskie z poliestru wtórnego. Materiał ten w całości produkowany jest z butelek PET. Modna odzież damska online z poliestru może pochwalić się dużą odpornością na działanie środków piorących. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że odzież zachowa swój pierwotny kolor nawet po wielu praniach. Ubrania z PET są bardzo sztywne i sprężyste, dlatego też doskonale sprawdzą się w przypadku odzieży sportowej.

Jakie zalety ma poliestrowa odzież?

Poliester to jedno z najpopularniejszych włókien syntetycznych, które może pochwalić się bardzo niską chłonnością wilgoci. Ubrania poliestrowe błyskawicznie wysychają, są lekkie i nie ma nawet najmniejszych problemów z ich praniem. Pamiętać należy jednak o tym, że poliester nie przepuszcza powietrza. Dużym zainteresowaniem cieszy się odzież z bawełny i wełny z domieszkami poliestru. Materiał ten idealnie łączy się również z wiskozą.

Moda na lyocell

Nowością na rynku jest niesamowity lyocell, który w całości jest pozyskiwany z celulozy drzewnej. Modna odzież damska online z domieszka lyocellu jest bardzo wygodna i co najważniejsze nie gniecie się. Lyocell jest materiałem elastycznym i dobrze oddychającym, dlatego też z tego rewelacyjnego materiału produkuje się głównie bieliznę i odzież do biegania. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście ubrania od renomowanych producentów, które oparte są nie tylko na najlepszych materiałach, ale również na zaawansowanych technologiach.