modne trendy

Elegancka kobieta dobrze wie, że torebka to nieodłączny element stylizacji, dlatego w szafie każdej pani leży przynajmniej kilka rodzajów tych niezastąpionych dodatków. Torebka nie rozróżnia wieku – modna torebka znajdzie uznanie u pań młodszych i bardziej dojrzałych, ale jedno jest pewne – torebka to nieodzowny atrybut prawie każdej kobiety.

Torebki damskie

Mała, duża, lakierowana czy z naturalnej skóry – damska torebka używana jest w prawie każdej sytuacji; jest to również znakomity schowek na klucze, chusteczki higieniczne, telefon i awaryjne kosmetyki, dlatego więc warto zadbać, by oprócz swojej urody i odpowiedniego do wybranej stylizacji koloru, była również dość pojemna.

Torebki wieczorowe

W wersji wieczorowej torebka powinna współgrać z wybraną kreacją i stanowić jej uzupełnienie, z tego powodu najczęściej wybierane są torebki w kolorze czarnym, często lakierowane lub dekorowane błyszczącymi cekinami i stanowią bardziej ozdobę czy rodzaj biżuterii niż schowek na drobiazgi.

Torby damskie do pracy

Torebka mieszcząca wszystkie konieczne akcesoria, przydatne każdej kobiecie, uszyta w typie worka lub dużej listonoszki, to idealny produkt do pracy. W razie potrzeby można do niej schować nie tylko podręczne drobiazgi, ale również pudełko z lunchem, dokumenty służbowe, a także składaną parasolkę. Tego typu torebki wykonane są zazwyczaj z miękkiej eko skóry, posiadają długi pasek na ramię i uchwyty do noszenia jej w ręku.

Damska torebka codzienna

To idealny dodatek do stylizacji codziennej – tego typu torebka jest dość duża, ale poręczna, posiada przeważnie jeden uchwyt do zakładania na ramię. Najczęściej zapinana jest na zamek błyskawiczny, gwarantujący szybkie i skuteczne ukrycie zawartości.

Modne damskie torebki mogą być w wielu kolorach, najczęściej są jednobarwne, ale mogą także być uszyte z dwóch i więcej kolorowych materiałów. Jednobarwna torebka pasuje do każdej stylizacji ubioru, natomiast wielobarwna powinna być używana jako wyraźny akcent dobranego stroju. Torebka wielokolorowa znakomicie prezentuje się z innymi dodatkami w podobnych barwach, takimi jak buty, pasek czy apaszka.

Kształt torebki dobierany jest w zależności od jej przeznaczenia i od gustu kobiety; mogą być w kształcie prostokąta, koła, trapezu lub innej, dowolnej formie.