buty damskie (1)

Jesień/zima 2020/2021 – czy tylko kozaki zimowe?

Nowy sezon to zawsze pora wyrwania nas z marazmu trendów i stylu poprzednich kilku miesięcy. Pod koniec lata każdy zadaje sobie jedno niedające spokoju pytanie: co teraz będzie „na topie”? Prostota, retro, akcesoria? Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie buty będą najmodniejsze w sezonie zima/jesień 2020/2021 ten wpis jest dedykowany dla Was.

Łańcuchy i inne ozdoby

Niewątpliwie modnym i rozgrzewającym zimowe ulice obuwiem będą wszelkie buty ozdobione różnego typu łańcuchami i łańcuszkami. Trendy z branży biżuteryjnej przeniosły się także na obuwniczą, zapewniając nam wiele unikatowych modeli. Należy pamiętać, że takie ozdoby są trendy nie tylko na imprezach, lecz także na co dzień.

Klasyka

Wszystko mieszczące się pod mistycznym terminem klasyka, z założenia nigdy nie powinno nas zawieść. Szczęśliwie tak jest i tym razem. Zarezerwowane na chłodniejsze zimowe dni kozaki damskie, zawsze będące niezawodną częścią garderoby i tym razem nie znalazły się poza zainteresowaniem projektantów. Odpowiadając na pytanie jakie kozaki zimowe Deezee są wam potrzebne, warto wybrać zamszowe lub lakierowane modele, wyróżniające się w tłumie różnorodnymi kolorami. Preferowane buty to te z cienką szpilką oraz szeroką cholewką, sięgające za kolano do połowy uda. Renesans przeżywają również różne wariacje butów w stylu vintage, klasyczne szpilki czy czółenka.

Coś retro

Dodając klasy i sznytu, brogsy wchodzą na damskie salony. Na topie pozostają również inspirowane latami 90. buty na platformach, jednak w bardziej stonowanych kolorach – bieli, czerni czy szarości.

Kolorystyka

Sezon jesienno-zimowy większości z nas kojarzy się zapewne ze stonowanymi i neutralnymi kolorami. Nie znaczy to oczywiście, że projektanci zapomnieli o bieli – jednak zamiast śnieżnobiałej, preferowanym wyborem byłby ecru lub kremowy odcień. Dla większej różnorodności ten sezon postarał się dla nas o dużą wyrazistość. Pożądanymi w naszej szafie kolorami będą intensywne kolorowe odcienie – czerwień, magnet, fuksja. Buty z kolorowej skóry nie stanowią już synonimu braku smaku, są pożądane.