Warto wiedzieć, że praktycznie każda kobieta w szpilkach wygląda atrakcyjnie. Jak wiadomo noszenie wspomnianych butów bardzo często będzie wiązało się z dyskomfortem i bólem, Jak uniknąć bolących stóp i obdartych palców? Czym kobieta powinna się sugerować przed podjęciem decyzji o zakupie szpilek?

Materiał

Należy mieć świadomość, że przeważnie srebrne szpilki damskie (https://deezee.pl/szpilki/55,srebrny) wykonane z sztucznych materiałów są nie tylko szorstkie, ale również stosunkowo długo będą dopasowywały się do kształtu stopy przedstawicielki płci pięknej. Ponadto twardszy materiał może przyczynić się do wystąpienia otarć czy odcisków. Rekomendowane jest zatem zaopatrzenie się w szpilki, które będą wykonane ze skóry lub naturalnego zamszu.

Rozmiar

W celu uniknięcia bólu nóg panie bardzo często unikają szpilek o rozmiar lub pół rozmiaru mniejszych. Kobietom, które chcą mieć całkowitą pewność, że wybiorą idealny rozmiar butów zalecane jest dokonanie zakupu wieczorem lub popołudniu. Wtedy stopy przedstawicielki płci pięknej będą już nieco opuchnięte. W ten sposób panie zaopatrzą się w buty, które doskonale zdadzą egzamin podczas dłuższych zabaw.

Obcasy i pozycja szpilki

Koniecznie należy mieć świadomość, że kobiece stopy nie mogą być zbyt ograniczane w szpilkach. Rekomendowane jest zatem przejście się po sklepie podczas mierzenia wybranego przez siebie obuwia. Warto również zwrócić uwagę na położenie obcasa. Nie może być bowiem zakrzywiony zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Buty mogą wtedy przyczynić się do problemów w trakcie chodzenia.

W celu wybrania właściwej wysokości obcasów na wieczorne wyjście można zastosować bardzo prostą metodę. Wystarczy zmierzyć długość nóg od bioder do stóp, a następnie sprawdzić swój wzrost. Świetnym rozwiązaniem będzie użycie formuły (wzrost/długość nogi–1,61) * 10. W efekcie kobieta otrzyma pomiar idealnej wysokości szpilki.